З історії школи

1975-1976. Випускний 10 клас

Спеціалізована середня школа №159 з поглибленим вивченням англійської мови з І класу заснована в 1975 році розпорядженням Київського міського відділу народної освіти №1194 від 02.07.1975. Перший випуск 1975-1976.
В 1995 р. розпорядженням Жовтневої райдержадміністрації м.Києва від 27.10.1995 за №136 реорганізована в “Спеціалізовану середню загальноосвітню школу ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови Жовтневого району м. Києва”. З 2002 року, у відповідності до “Свідоцтва про державну реєстрацію” від 24.09.2002, школа має назву “Спеціалізована школа № 159 ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови”. Попередницями були спеціалізована школа №66 з поглибленим вивченням англійської мови та неповна середня школа № 159.
За діючими на той час стандартами, школа була розрахована на 1320 місць. Загальна площа 5518,5 кв. м. Школу зводив КМБ -3. Замовником був Жовтневий райвиконком м. Києва. Допомагали в будівництві: редукторний завод та Київський інститут інженерів цивільної авіації – КІІЦА (зараз НАУ).
Першим директором школи була Компан Ніна Іванівна, потім директором школи працював Пуцов Володимир Іванович,кандидат наук, доцент,завідуючий кафедрою педагогіки Українського Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів освіти. З 1981 року директором школи був Логвиненко Валерій Якович.
З 1995 р. школу очолював Кравченко Василь Олексійович.
З 2015 р. школу очолює Бабан Сергій Михайлович

Kiev_T

Меморіальна дошка на вул.Генерала Тупікова, 2

В школі було створено музей визволення м.Києва. В музеї було зібрано багато документів про генерала В.І. Тупікова, чиє ім’я носить вулиця, на якій розташована школа. За ініціативою директора школи Пуцова В.І., вчителя Зайцева Н.Л. була відкрита меморіальна дошка генералу Тупікову на будинку №2 по вулиці Тупикова.
З 1975 р. вивчення англійської мови здійсняється за різнорівневими програмами, в основу яких покладено навчальний план для спеціалізованих шкіл. З 1992 р. введено вивчення другої іноземної мови з 10 класу (французька мова).
Школа була і залишається базою для проходження стажування та педагогічної практики студентами Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського національного лінгвістичного університету, експериментальним майданчиком для проведення курсової перепідготовки вчителів іноземних мов.