Про кафедру іноземних мов

P1nfFVxgYxkЗа майже 40 років існування кафедри  накопичився великий досвід, склалися науково- методичні традиції викладання іноземних мов, що базуються на головному принципі навчання: принципі позитивного стимулювання учнів, створення ситуації успіху,активної співпраці.
Завкафедрою, Вовченко Наталія Федорівна, Відмінник освіти України, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, методист-кореспондент, автор кількох підручників з країнознавства, надихає на продуктивну творчу роботу вчителів, серед яких є і ветерани освіти, і молоді вчителі.

Кафедра

Здобутки кафедри іноземних мов відомі далеко за межами школи. Тому сш №159 є опорною для проведення:

 

  • семінарів, семінарів-практикумів;
  • районних та міських конференцій;
  • Школи Молодого Вчителя:
  • районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;
  • зустрічей з носіями мови.

 

 

В основі системи викладання ІМ – різноманітні за формами та методами уроки та систематичне проведення позакласних заходів, що сприяють підвищенню рівня зацікавленості учнів у вивченні іноземних мов. Вчителі кафедри ІМ постійно вдосконалюють свою майстерність, використовують інноваційні методики та технології, почали розробляти серію уроків з використанням ТЗН.
Найцікавіші уроки друкуються в газеті English.
Найкращі творчі роботи учнів, переклади, дискусії  друкуються  на  сторінках   газети “ English Junior ”.
У школі працює клуб “Interlingua”. Започаткувала цей клуб в 1993 році Чайка Стелла Анатоліївна. Зараз клуб очолює Пасічник Олександр Петрович.
Учні 5-11 класів протягом року приймають активну участь у роботі шкільного театруMadhatters,який влаштовує вистави та концерти. Театр приймає участь в районних та міських заходах.
Кафедра ІМ постійно співпрацює з колегами  гуманітарних кафедр.
З 1999 року творча група в складі вчителів Вовченко Н,Ф., Чайки С. А., Візер Т.А. та Білаш І.Л. вдосконалює та впроваджує інтегрованований  курс  світової художньої культури, англійської та зарубіжної літератури.  Метою цього курсу є розвиток інтелектуального потенціалу учнів, поглиблення їх уявлень про  літературний процес як невід’ємну частину загальносвітового культурного простору, розвиток їх світогляду.  Видано практично-методичний посібник «Інтегровані уроки іноземних мов та предметів гуманітарно-естетичного циклу. З досвіду роботи вчителів спеціалізованої школи №159 з поглибленим вивченням  англійської мови». К., 2002.
Особливу увагу  вчителі кафедри ІМ приділяють самоосвіті. На кафедрі за планом проводиться методичний всеобуч, на засіданнях  обговорюються питання щодо методики викладання іноземних мов. Систематично працює «Школа молодого вчителя», де за кожним молодим спеціалістом закріплений наставник, який постійно слідкує за роботою молодого спеціаліста, дає поради та допомагає молодому вчителеві.
Вчителі кафедри ІМ постійно беруть участь у сертифікованих семінарах, презентаціях, практичних заняттях та вебінарах, які влаштовуються освітніми видавництвами Oxford University Press, Pearson Longman, Cambridge University Press, Macmillan, Лінгвіст та ETRC за підтримкою посольства США. Також кафедра бере участь у проектах пілотування НМК видавництв “Pearson Longman”, “Oxford University Press”.
Вовченко Наталія Федорівна та Болюх Олена Володимирівна є авторами підручників з країнознавства Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та інших англомовних країн, за якими викладається спецкурс “Країнознавство”, як в нашій школі, так і в декількох школах Киева.
Вчителі англійської мови кафедри ІМ приймають участь у розробці зразків завдань з англійської мови до екзаменів у 9-х та 11-х класах.
Зразки текстів для читання та аудіювання з англійської мови у 5-11х класах були опубліковані у виданні «Шкільний Світ» ( Київ, Редакція загально педагогічних газет).
Кафедра ІМ також щорічно проводить роботу із студентами-практикантами Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
Вчителі кафедри іноземних мов завжди відкриті для інновацій, прагнуть творчої продуктивної співпраці з учнями та колегами.